Prvi sastanak Udruge

Na prvom sastanku Udruge bilo je prisutno pedesetak roditelja i djece. Sigurno bi taj broj bio i veći jer su na prvom sastanku bili prisutni uglavnom roditelji iz Zagreba. No putem elektroničke pošte i SMS poruka dobili smo puno poruka podrške roditelja iz svih dijelova Hrvatske.

Na sastanku su roditelji iznijeli svoja iskustva te probleme s kojima su se susretali tijekom liječenja. Većina nedoumica odnosila se na prava koja roditelji imaju od zdravstvene skrbi i socijalne zaštite, jer ta prava nisu mogli ostvariti svi roditelji. Jedan od razloga zašto smo i pokrenuli inicijativu za osnivanje Udruge je sto smo primijetili kako majke za vrijeme boravka s djecom na Klinici izmjenjuju iskustva i to im sigurno pomaže u svakodnevnom životu. Udruga će na taj način omogućiti svima da lakše dobiju odgovore na svoja mnogobrojna pitanja.

Zapisnik s prvog sastanka Udruge možete preuzeti ovdje: Zapisnik s prvog sastanka Udruge